Zlatarski International School celebrates one of the most successful examination sessions for IGCSE

IGCSE exams100% от десетокласниците на Гимназия Златарски се явиха на майската IGCSE изпитна сесия. Всичките 55 ученици от 10. клас на Международна гимназия „Проф. д-р В. Златарски” положиха международните изпити IGCSE по английски език, математика, история, биология, физика и информационни технологии. Благодарение на усърдната съвместна работа на учители и ученици десетоклосниците постигнаха рекордни резултати на IGCSE изпитите.

 

IGCSE (International General Certificate for Secondary Education) e академична програма за средно образование, в която се обучават ученици от 8. до 10. клас във Великобритания, както и в множество международни училища по цял свят. Интегрирана в курса на английска езикова гимназия, програмата IGCSE в Гимназия Златарски подготвя учениците за обучението им в международната програма International Baccalaureate в 11. и 12. клас.

Учениците на Гимназия Златарски се явяват на IGCSE изпитите в 10. клас и държат по-трудните IGCSE Advanced нива. Оценка между А – С се оценява положително от световните университети, като удостоверява готовност за успешно обучение по международни стандарти. Успешното представяне на IGCSE изпитите е доказателство за готовността на учениците да положат международните International Baccalaureate (IB) изпити в 12. клас.

Най-високи резултати получиха Елица Зафирова (A*AA) по биология, английски език и математика; Гергана Негованска (А*А*АB), съответно по предметите математика, физика, информационни технологии и английски език; Марио Марков (А*ААB) – английски език, биология, математика и история. Отлично се представиха и Мишел Серова (A*AC) – английски език, история, математика и Стефан Христов (AAAC) – английски език, биология, математика, физика.

На изпита по английски език (високо ниво) 90% от учениците са били оценени от CIE с резултати от А* до C. Отлични оценки по предмета получиха Антоанета Атанасова, Марио Марков, Мишел Серова, Петър Петров, Асен Олованов, Елица Зафирова, Елица Чаушева, Георги Караиванов, Христо Шотев, Илана Стамболиева, Иван Илиев, Иван Сариев, Кристина Тодорова, Лука Лозович, Мария Лившиц, Мария Костова, Мартин Кирилов, Нефели Карапану, Стефан Христов, Веселия Цолова, Владислав Петков.

Гордеем се с отличните резултати по информационни технологии на Елица Чаушева, Илана Стамболиева и Гергана Негованска, която постигна резултат А* и по физика.

Оценки А* и А по биология имат и учениците Елица Зафирова, Николета Данчева, Марио Марков, Стефан Христов.

Топ математиците на випуска с А* и А са: Гергана Негованска, Елица Зафирова, Марио Марков и Стефан Христов.

Поздравяваме и отличниците ни по история, това са Искрен Великов (А) и Мишел Серова (А).

 

ANTOANETA DIMITROVA ATANASOVA A* IGCSE English
MARIO MITKOV MARKOV A* IGCSE English
MISHEL VIKTOROVA SEROVA A* IGCSE English
PETAR DIMITROV PETROV A* IGCSE English
GEORGI NIKOLAEV KARAIVANOV A IGCSE English
HRISTO KOSTADINOV SHOTEV A IGCSE English
ILANA DELYANOVA STAMBOLIEVA A IGCSE English
IVAN GEORGIEV ILIEV A IGCSE English
IVAN IVANOV SARIEV A IGCSE English
KRISTINA KIRILOVA TODOROVA A IGCSE English
LUKA LOZOVIC A IGCSE English
MARIA LIVSHITS A IGCSE English
MARIYA STOILOVA KOSTOVA A IGCSE English
MARTIN VLADISLAVOV KIRILOV A IGCSE English
NEFELI KARAPANOU PAPALILIOU A IGCSE English
STEFAN DENCHEV HRISTOV A IGCSE English
VESELIA PLAMENOVA TSOLOVA A IGCSE English
VLADISLAV BORISLAVOV PETKOV A IGCSE English
AGNES KLIMENTINOVA TCHERNEVA B IGCSE English
ALEKSANDRA MARINOVA MEREKYOVA B IGCSE English
ALEXANDRA ANDREEVA SAVCHEVA B IGCSE English
EMILIYA LYUBENOVA LALEVA B IGCSE English
GERGANA ALEKSANDROVA NEGOVANSKA B IGCSE English
JOANNA ASSENOVA DIMOVA B IGCSE English
JULIAN GEORGIEV LEKOV B IGCSE English
KAROLIN GAVRILOVA B IGCSE English
MARIA STOYANOVA BRESTENSKA B IGCSE English
MARTIN VALERIEV BOGDANOVSKI B IGCSE English
NEDA DESSISLAVOVA STOYANOVA B IGCSE English
NIKITA VLADIMIROV CHUGUNOV B IGCSE English
NIKOL IORDANOVA SKORTCHEVA B IGCSE English
NIKOLETA ALEXANDROVA DANCHEVA B IGCSE English
POLINA DIMITROVA POPOVA B IGCSE English
VIKTOR DIMITROV SAVOV B IGCSE English
VOLENA SPASOVA KANEVA B IGCSE English
YANA VENELINOVA NIKOLOVA B IGCSE English
ZHAKLIN IVELINOVA PEYCHEVA B IGCSE English
ALEKSANDAR GEORGIEV GEORGIEV C IGCSE English
ALEKSANDAR GEORGIEV GROZDANOV C IGCSE English
ALEKSANDRA ASENOVA VODENICHAROVA C IGCSE English
GEORGI VALENTINOV KRASTEV C IGCSE English
ISKREN BOYKOV VELIKOV C IGCSE English
MIHAELA DIMITROVA DIMITROVA C IGCSE English
MILA ELIN DIKOVA C IGCSE English
TEODOR ILIEV ILIEV C IGCSE English
VELENA KIRILOVA PISAREVA C IGCSE English
GERGANA ALEKSANDROVA NEGOVANSKA A* IGCSE Mathematics
ELICA ATANASOVA ZAFIROVA A IGCSE Mathematics
MARIO MITKOV MARKOV A IGCSE Mathematics
STEFAN DENCHEV HRISTOV A IGCSE Mathematics
ANTOANETA DIMITROVA ATANASOVA B IGCSE Mathematics
IVAN IVANOV SARIEV B IGCSE Mathematics
KAROLIN GAVRILOVA B IGCSE Mathematics
ALEKSANDRA MARINOVA MEREKYOVA C IGCSE Mathematics
ASEN EMILOV OLOVANOV C IGCSE Mathematics
ELICA VLADIMIROVA CHAUSHEVA C IGCSE Mathematics
HRISTO KOSTADINOV SHOTEV C IGCSE Mathematics
MARIYA STOILOVA KOSTOVA C IGCSE Mathematics
MISHEL VIKTOROVA SEROVA C IGCSE Mathematics
NIKOLETA ALEXANDROVA DANCHEVA C IGCSE Mathematics
ISKREN BOYKOV VELIKOV A IGCSE History
MISHEL VIKTOROVA SEROVA A IGCSE History
HRISTO KOSTADINOV SHOTEV B IGCSE History
MARIO MITKOV MARKOV B IGCSE History
ALEKSANDAR GEORGIEV GEORGIEV C IGCSE History
ELICA VLADIMIROVA CHAUSHEVA C IGCSE History
GEORGI NIKOLAEV KARAIVANOV C IGCSE History
IVAN GEORGIEV ILIEV C IGCSE History
MARTIN VLADISLAVOV KIRILOV C IGCSE History
ZHAKLIN IVELINOVA PEYCHEVA C IGCSE History
ELICA ATANASOVA ZAFIROVA A* IGCSE Biology
MARIO MITKOV MARKOV A IGCSE Biology
NIKOLETA ALEXANDROVA DANCHEVA A IGCSE Biology
STEFAN DENCHEV HRISTOV A IGCSE Biology
ASEN EMILOV OLOVANOV B IGCSE Biology
JOANNA ASSENOVA DIMOVA B IGCSE Biology
KAROLIN GAVRILOVA B IGCSE Biology
ALEKSANDRA MARINOVA MEREKYOVA C IGCSE Biology
MARIYA STOILOVA KOSTOVA C IGCSE Biology
YANA VENELINOVA NIKOLOVA C IGCSE Biology
ELICA VLADIMIROVA CHAUSHEVA A IGCSE ICT
GERGANA ALEKSANDROVA NEGOVANSKA A IGCSE ICT
ILANA DELYANOVA STAMBOLIEVA A IGCSE ICT
GEORGI NIKOLAEV KARAIVANOV B IGCSE ICT
IVAN IVANOV SARIEV C IGCSE ICT
LUKA LOZOVIC C IGCSE ICT
MARIYA STOILOVA KOSTOVA C IGCSE ICT
PETAR DIMITROV PETROV C IGCSE ICT
VESELIA PLAMENOVA TSOLOVA C IGCSE ICT
GERGANA ALEKSANDROVA NEGOVANSKA A* IGCSE Physics
IVAN IVANOV SARIEV C IGCSE Physics
PETAR DIMITROV PETROV C IGCSE Physics
STEFAN DENCHEV HRISTOV C IGCSE Physics