ActivityNewsNews 2009/2010

20.11.2009 Златарски шампион за 3-ти пореден път

20.11.2009 Златарски шампион за 3-ти пореден  път Футболният отбор на Частна Езикова Гимназия „Васил Златарски” спечели за 3-ти пореден път титлата в ЧОУ лигата. Възпитаниците на треньора Николай Стайков спечели безапелационно и 5-те си мача в рамките на 24-ото издание на турнира и накрая заслужено ликуваха.

В първата фаза на първенството шампионите се паднаха в група с отборите на Софийска Езикова Гимназия, ЧГ „Иван Апостолов” и Дрита. „Златарски” очаквано спечелиха и трите си срещи, като с всеки изминал мач отборът им изглеждаше все по-стабилен, а най-впечатляващ бе резултатът срещу Дрита – 10:2. На второ място в групата завърши тимът на „Иван Апостолов”, който бе приятната изненада на турнира със сърцатата си игра. В другата група голямо недоумение будеше представянето на миналогодишния вицешампион – Ровел. Техният отбор записа само 1 победа от 3 мача и отпадна още в груповата фаза. За тяхна сметка на полуфинал се класира ЧПГ ОТ, както и ПЧАГ „Уилям Шекспир”, които записаха пълен актив от 9 точки.

Форматът на ЧОУ лигата отреди полуфиналните двойки да бъдат ПЧАГ „Уилям Шекспир” – ЧГ „Иван Апостолов” и ЧЕГ „Васил Златарски” – ЧПГ ОТ. Първия мач се превърна в истинска драма и предложи много емоции на всички зрители. След огромната преднина от 4:1 на полувремето в полза на ПЧАГ изглеждаше, че мачът просто трябва да се доиграе. Битката и пълното себераздаване на момчетата от „Иван Апостолов” обаче напълно заслужено доведоха нещата до равенство, след което победителят трябваше да бъде определен чрез дузпи. Все пак футболистите на ПЧАГ бяха по-хладнокръвни и, вкарвайки една дузпа повече, се класираха на финала. Там очаквано бе и отборът на „Златарски”, който разгроми ЧПГ ОТ със 7:0. Така в директен двубой за титлата се изправиха без съмнение двата най-стойностни отбора в тази възрастова група. Шампионите започнаха вихрено срещата и след първите 10 минути вече водеха с 2:0. След това обаче последва голямо отпускане в техните редици, което допълнително мотивира ПЧАГ, които сътвориха пълен обрат и почивката дойде при резултат 3:2 за „Уилям Шекспир”. През второто полувреме обаче на терена имаше само един отбор – този на „Златарски”. Имайки предвид бързата, технична и ефективна игра, трите гола, които отбелязаха, бяха най-малкото, с което наказаха противниците си. Така с резултат 5:3 отборът на Гимназия Златарски, съставен от Лъчезар Стефанов, Теодоси Димитров, Николай Савов, Ника Нозадзе, Мартин Станков, Иван Дамгов, Григор Димитров, Виктор Лачев, Мартин Славчев, Васил Иванов, Георги Ангелов, Еден Гал и Кристофър Кондов, заслужено бе награден за шампион. Техният капитан Кристофър Кондов пък за пореден път бе награден за голмайстор със 16-те си гола. За най-полезен играч бе награден Александър Лолов от ПГАГ, а приза за най-добър вратар грабна Владислав Алексов от ЧПГ ОТ.

Стастиката показва, че за 2 години отборът на ЧЕГ „Васил Златарски” няма нито една загуба в турнира и актива им е 15 победи в 15 мача. Този факт със сигурност превръща шампионите в основен фаворит и за следващото издание на ЧОУ лигата напролет.