ActivityNewsNews 2008/2009

08.11.2008 Гимназия Златарски спечели XXII турнир по футбол на частните училища

ЧЕГ „Васил Златарски” е името на новия шампион след XXII турнир по футбол на частните училища, който се проведе в София между 3-8 ноември 2008г. В надпреварата участваха 10 отбора. Отборът на Гимназия Златарски, воден от треньора Николай Стайков, не направи нито една грешка и заслужено ликуваше с купата. Те бяха безапелационен лидер в своята предварителна група с 12 точки от 4 мача. В първата среща „Златарски” надделя над „Веда” с 8:2, а след мачовете със „СЕГ” ( 13:4 ) и дубъла на „Уилям Шекспир” ( 5:0 ) вече си бе осигурил първото място. В последния мач от групата, белите надделяха над втория отбор на „ЧГ Иван Апостолов” с 10:2 и така със забележителната голова разлика 36:8 се класираха за полуфинал. На  финала „Златарски” излезе срещу досегашния шампион „Шекспир” в по-различен състав. Този път титуляр на вратата бе Николай Савов, а пред него бяха Марк Чепилев, Стефан Султанов, Кристофър Кондов и Еден Гал. Първото полувреме на срещата бе изключително равностойно и напрегнато. През второто полувреме „Златарски” показа игра, коренно различна от първата част, която наистина подобаваше на шампионски отбор. Първо Еден Гал се възползва от великолепна асистенция на Стефан Султанов и отборът им поведе. След това още 2 бързи негови гола доведоха до 4:1. В последните минути Кристофър Кондов отбеляза 2рият си гол в мача, с който оформи и крайният резултат – 5:2. Отборът на „Златарски” не остави никакво съмнение, че е най-добрият в турнира и заслужено ликуваше с титлата. Футболистите на Гимназия Златарски грабнаха и две от трите индивидуални награди – Николай Савов бе награден за най-добър вратар със само 6 допуснати гола, а Кристофър Кондов с уникалните 21 гола в 5 мача отвя конкуренцията за голмайстор номер 1. Поздравления заслужават и останалите момчета Стефан Султанов, Еден Гал, Марк Чепилев, Стефан Десков, Лъчезар Стефанов, Иван Дамгов, Никола Иванов и Ника Нозадзе, които имаха не по-малка заслуга за страхотният успех. Огромен принос има и страхотната им публика, която ги подкрепяше във всяка среща. източник:  www.sportal.bg